TARGI VOCATIUM 2017

Dnia 05 kwietnia 2017 r. uczniowie klas maturalnych udali się do Szczecina na Targi Edukacyjno-Zawodowe pt. „Vocatium 2017”, które zorganizowane zostały przez Instytut Rozwoju Talentów w Hali Azoty Arena pod patronatem m. in. Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Instytut Rozwoju Talentów (IFT – InstitutfürTalententwichlung) – to instytucja, która pomaga młodym ludziom w orientacji zawodowo-edukacyjnej, a celem jej jest zmotywowanie młodzieży do samodzielnego i świadomego wyboru kariery zawodowej.

Targi Vocatium to szansa dla uczniów na zapoznanie się z ofertą uczelni wyższych, okazja do rozmowy z potencjalnym pracodawcą lub doradcą zawodowym.

To ważne przedsięwzięcie, które wspiera młodzież planującą dalszą ścieżkę edukacyjną i zawodową. Targi dają doskonałą możliwość zdobycia informacji na temat oferty lokalnego rynku pracy i zaplanowanie swojej kariery. Jest to też okazja do poznania nowych ludzi oraz realizacji ambitnych marzeń, a to ułatwi wybrać szczęśliwą przyszłość.

Opiekunowie:

Magdalena Krupa-Dubij

Katarzyna Wieczorkiewicz