Jedną z wielu form rozwoju osobowości ucznia w Zespole Szkół nrl w Stargardzie Szczecińskim jest kultura fizyczna. Uczniowie tej jednej z największych szkół ponadgimnazjalnych w województwie zachodniopomorskim, poza zajęciami obowiązkowymi, wynikającymi z programu nauczania, uczestniczą w zajęciach dodatkowych, które kształtują ich cechy osobowościowe oraz pozwalają realizować się pod względem sportowym.

A są to sekcje:

• piłki nożnej dziewcząt i chłopców,
  • piłki siatkowej dziewcząt i chłopców,
  • koszykówki dziewcząt i chłopców,
  • brydża sportowego dziewcząt i chłopców.

Uczniowie uczestniczą także w marszach na orientację oraz w zajęciach

• muzyczno – ruchowych
  • aerobiku,
  • pływania,
  • na siłowni,
  • Szkolnej Ligi Koszykówki Chłopców,
  • Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt.

Młodzież naszej szkoły od wielu lat należy do czołówki najlepszych szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego w rywalizacji sportowej w ramach Wojewódzkiej Licealiady.
Aktywnie propagujemy zdrowy styl życia, zwracając szczególną uwagę na aktywny wypoczynek młodzieży. Organizujemy obozy turystyczne oraz wypoczynkowo – rekreacyjne, letnie i zimowe, w Zakopanem, Szczyrku i Karpaczu. Dzięki zaangażowaniu kadry pedagogicznej jesteśmy organizatorami wielu imprez masowych na szczeblu: miasta, powiatu, regionu i województwa w różnych dyscyplinach sportowych.
Ponadto szkoła może poszczycić się wieloma tytułami Mistrzów Województwa Zachodniopomorskiego.

Największe osiągnięcie sportowe szkoły w ostatnich latach:

• III miejsce w Finale Krajowym Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Chłopców
  • Wrocław 2003
  • Wrocław 2004
  • 1 miejsce w Krzywińskiej Lidze Biegów Przełajowych w latach 2000 – 2006, mistrzostwo województwa w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej w kategorii chłopców w latach 2002, 2003, 2004,
  • mistrzostwo województwa w sztafetowych biegach przełajowych w kategorii chłopców w latach 2001, 2002, 2003, 2004,
  • IV miejsce w mistrzostwach województwa w piłce nożnej dziewcząt 2004,
  • II miejsce w województwie w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych w ramach Wojewódzkiej Licealiady,
  • III miejsce w mistrzostwach województwa w
  • 1 miejsce w biegach sztafetowych o puchar MALINEXU Szczecin 2003.

Od kilku lat uczestniczymy w międzynarodowych zawodach sportowych w ramach współpracy zagranicznej:

• X Festiwal Polsko – Niemiecki Stargard Szczeciński 2005r.
  • Turnieje Piłki Siatkowej Torgelow 2002/2005.

Nasza młodzież chętnie uczestniczy w zajęciach sportowo – rekreacyjnych osiągając znaczące sukcesy.