Instrukcja logowania do dziennika
 

LOGOWANIE DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO
Witryna dla rodzica/ucznia


    Dostęp do witryny jest możliwy jedynie po zalogowaniu, w trakcie którego od użytkownika wymagane jest podanie loginu i hasła. Loginem jest zawsze adres e-mail. Hasło każdy użytkownik definiuje sam. Należy pamiętać, że używany jako login adres e-mail musi być zgodny z tym, który został podany w szkole.

    Aby się zalogować po raz pierwszy, należy:
 1. Otworzyć przeglądarkę internetową /IE, Mozilla, Opera, Chrome, Safari, itp./; wpisać w pasku adresu: szkoły www.zs1.stargard.pl/, /a następnie kliknąć odnośnik dziennik/ lub https://uonet.vulcan.net.pl/000023 /żeby było wygodniej się logować można dodać link strony do ulubionych lub utworzyć skrót na pulpicie/.
 2. W polu e-mail wpisać adres poczty elektronicznej.
 3. Kliknąć link.

 4. Na ekranie pojawi się komunikat o tym, że na wskazany adres e-mail został wysłany link umożliwiający utworzenie hasła.
 5. Po otrzymaniu wiadomości należy kliknąć na link i do wyświetlonego formularza wpisać hasło /w tym celu należy przejść na własną pocztę e-mail/, a następnie powtórzyć to samo hasło.


  UWAGA!! NOWE HASŁO MUSI SPEŁNIAĆ POLITYKĘ BEZPIECZEŃSTWA:
  Hasło musi składać się z minimum 8 znaków /w tym: min. 1 wielkiej litery; 1 cyfry; 1 znaku nie alfanumerycznego/.


 6. Nacisnąć przycisk.

 7. Powrócić do strony logowania i wpisać adres e-mail oraz hasło.

 8. Wcisnąć przycisk.

 9. Po zalogowaniu do Witryny dla rodzica/ucznia w głównym oknie wyświetla się strona startowa.
Każde kolejne logowanie do systemu odbywa się poprzez podanie adresu e-mail i hasła.

    Zmiana hasła / zagubione hasło
    W przypadku, gdy użytkownik nie pamięta hasła lub chce je zmienić to w oknie logowania należy wpisać swój login /adres e-mail/, a następnie kliknąć link . Na podany adres e-mail zostanie przesłany link umożliwiający zmianę hasła.

UWAGA!

    Problem dotyczy kont pocztowych w onet.pl.

    Na kontach pocztowych założonych w onet.pl istnieje problem z poprawnością linku do założenia hasła. W wersji beta onet.pl zmienia link do aplikacji na nieszyfrowany. Proszę zwrócić uwagę i sprawdzić wiadomość, która przychodzi z jednorazowym linkiem na pocztę. Jednorazowy link ma adres zaczynający się od http, a powinno być https. System UONET obsługuje jedynie połączenia szyfrowane.

    Rozwiązaniem jest:     Pliki do pobrania: Do ich otwarcia niezbędny jest program Acrobat Reader, który można bezpłatnie pobrać ze strony http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html.